Z kanclu na Nový Zéland

V době, kdy moji kamarádi a spolužáci začínají zakládat svoje rodiny, jsem se i já rozhodl pro jeden velký krok – opustit život v zajetých kolejích a odjet na rok na Nový Zéland. Jak to všechno začalo?…

Po dokončení školy jsem měl takovou představu, že hned začnu pracovat a takhle tomu bude až do důchodu. Nastoupil jsem tedy do svojí první práce a zařadil se tak do davu lidí, kteří 8 hodin denně sedí v kanceláři. Čím dál víc mi ale tenhle stereotyp vadil a asi po dvou letech práce jsem začal hledat změnu. Díky časopisu FirstClass (vydání se zeměkoulí na obálce) jsem také poprvé četl o Novém Zélandu. A od té doby už jsem přemýšlel, jak na Nový Zéland odjet. Tahle myšlenka ve mně pomalu rostla, a vyrostla tento rok (2016) na jaře, kdy jsem vyhrál boj o jedno z 1200 víz na druhý konec světa.

Proč Nový Zéland?

Tisíce Čechů a Slováků se každý rok vydává na Nový Zéland cestovat a pracovat. Někteří zůstanou pár měsíců, někteří rok a jiní tam zůstanou napořád. Obecně pro nás, občany České republiky není moc možností, kam se vydat pracovat do světa na Working Holiday vízum. Momentálně můžeme odjet do Kanady, na Nový Zéland, do Izraele, Jižní Koreje nebo Chile. Studenti vysokých škol mají možnost využít programu Work and Travel, který se zaměřuje na prázdninové studijní nebo pracovní pobyty v Americe a Austrálii.

Nový Zéland jsem vybral z důvodu, že se jedná o jedno z nejhezčích míst ve světě. Příroda je tu nedotčená člověkem a obecně mentalita lidí je na jiné úrovni než u nás. Mimo jiné jsou pro roční cestovatele velice příznivě nastaveny podmínky pro vstup do země.

A co tam budeš dělat?

Nejčastěji dostávám otázku, co že to tam vlastně budu dělat. Vízum Working Holiday nemá omezení co se týče práce. Pokud nemám kvalifikaci, je zde nepřeberné množství zaměstnavatelů, kteří nabízejí nekvalifikovanou práci. Jestliže mám odborné vzdělání, nic mi nebrání najít si práci v oboru. Jediné omezení je to, že s tímto vízem nemůžu vykonávat práci na dobu neurčitou. Výhodou je, že i s minimální mzdou se můžeme dostat k zajímavým výdělkům.

Závěrem

Moje cesta z kanclu na Nový Zéland začíná 19. února 2017. V cílové destinaci přistaneme 23. února, cestou ještě strávíme pár dní v Singapuru.

Chceš dostávat novinky z mojí cesty? Pro tyhle účely je M-Blog i na facebooku, kde budu postupně zveřejňovat další články.


3 Komentářů

  1. Hezky píšeš, jenom malá vsuvka – máme ještě WH visa pro Izrael, Jižní Koreu, Chile a letos snad konečně i pro Austrálii 🙂

  2. Super článek, snad mě za nějakou dobu čeká podobný příběh 🙂

    PS: Na obrázku je Geiranger fjord (Norsko)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..