Sydney

Je 23. května brzo ráno a spolu s Veronikou usedáme do letadla na letišti v Christchurch. Novozélandská kapitola pro mě tímto končí a před námi je výlet do australské metropole – Sydney. Z okna naposled sleduji ještě spící město, ve kterém jsem strávil vůbec nejlepší období z celé mojí cesty na Zéland.

Let z Christchurch trvá tři a půl hodiny a do australského Sydney dosedáme okolo půl deváté ráno. Hned na letišti si mě strážníci vedou stranou na důkladnější pasovou kontrolu, protože se jim něco nezdá s mým vízem. Naštěstí je vše v pořádku a po deseti minutách čekání odcházíme.

Přilétáme do Sydney

Přímo na letišti nasedáme na vlak, kterým jedeme na stanici Muzeum, zde vystupujeme a jdeme si odložit věci do našeho hotelu. Budeme ubytovaní na George Street, jedné z mnoha rušných ulic v centru.

Tři dny ve městě

V Sydney budeme celkem tři dny a program nemáme nijak předem určený. Prostě se chceme jen podívat na známá místa. Jelikož se můžeme ubytovat až odpoledne, tak rovnou vyrážíme centrem směrem k přístavu Darling Harbour.

Darling Harbour

Následoval návrat do hotelu, kde jsme se ubytovali. Jednalo se spíš o klasický backpacker se sdílenou kuchyní a několika koupelnami. Pokojů bylo k dispozici několik typů, my jsme měli klasické dvoulůžko.  V rychlosti si vybalujeme a zase odcházíme do města, tentokrát ale jiným směrem.

Po půl hodině chůze přicházíme na Circular Quay, přístav, se zastávkou městského vlaku, a také místo, odkud je výhled na slavný Harbour Bridge a budovu opery. Že se jedná o populární místo je nám jasné hned, všude jsou davy turistů. Poté míříme dál kolem opery, kterou míjíme a pokračujeme dál do botanické zahrady, odkud je super výhled na operu v pozadí s Harbour Bridge.

Vivid Sydney

Vivid Sydney je festival světel a hudby, který se každoročně koná v Sydney. Zrovna v tu dobu jsme byli ve městě i my, což byla docela náhoda, ale i skvělá příležitost vidět, jak tento festival probíhá. Každoročně sem jenom kvůli tomuto festivalu přijíždí přes dva miliony lidí z celého světa. Většina budov kolem přístavu je osvícena různými druhy světel, což po setmění vytváří celkem hezkou atmosféru.

Závěrem

Co o tomhle napsat na konec? V Sydney se mi opravdu hodně líbilo, asi mi to připomíná mix Zélandu a USA. Je to pořád takový Zéland, jenom je všechno větší, všude je víc lidí a město prostě žije i uprostřed noci. Je mi naprosto jasné, že tohle zaručeně nebyla moje poslední návštěva v Sydney. Popravdě, na Zélandu jsem určitě taky nebyl naposled 😊.Chceš dostávat novinky z mojí cesty? Pro tyhle účely je M-Blog i na facebooku, kde budu postupně zveřejňovat další články.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..