Singapur na tři dny

Singapur je městský stát v jižní Asii. Právě tady jsem si vybral třídenní zastávku při cestě na Nový Zéland. Byla to ale dobrá volba?

Tři dny nejsou moc dlouhá doba k poznání města, které se alespoň počtem obyvatel dá přirovnat ke Slovensku. Singapur je bohatý stát, což je na první pohled vidět snad úplně všude. Na ulicích jezdí nová auta, budovy jsou moderní a infrastruktura velmi rozvinutá. Značně tomu napomáhá i fakt, že zdejší letiště Changi je přestupní branou mezi Evropou, Asií a Oceánií. Poprvé v životě jsem tu spatřil smrt, ale o tom až o něco později 😀

První dojmy?

Horko. Hodně velký horko. Proto jsem můj předem naplánovaný program musel trošku zkrátit, protože chodit po městě pěšky více jak dvě hodiny bylo nad moje možnosti. Průměrná teplota se v Singapuru pohybuje kolem 30°C a vlhkost vzduchu neklesne pod 80%.

Bydlel jsem v centru města. Jako první bylo vidět, že v Singapuru se mísí lidi z celého světa. Místní Asiaté tvoří přibližně 60% obyvatel, zbylých 40% zastupují přistěhovalci a lidé jiných národností.

Původně jsem měl v plánu navštívit zahrady Gardens by the Bay, bohužel díky horku jsem z návrhu upustil, a spokojil se jen s menším pěším výletem kolem centra.

Několik zajímavostí

  • Letiště Changi je hlavní přestupní branou mezi Evropou, Asiíí a Austrálií.
  • Singapurský přístav (Port of Singapore) je jedním ze dvou nejvytíženějších přístavů ve světě.
  • Z celého světa je zde téměř nejmenší nezaměstnanost.
  • Ekonomika patří k nejvyspělejším ve světě.
  • V Singapuru žije přibližně 5,5milionu lidí, což je srovnatelné například se Slovenskem nebo Finskem.
  • Singapurská hromadná doprava nese název SMRT (Singapore Mass Rapid Transit)
Chceš dostávat novinky z mojí cesty? Pro tyhle účely je M-Blog i na facebooku, kde budu postupně zveřejňovat další články.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..