Poslední novozélandská kapitola

Mám docestováno a přijíždím zpět do Christchurch. Přestože jsem tady strávil přes 7 měsíců, vracím se sem rád. Shodou náhod bydlím zase ve stejném domě, jako předtím. Do města jsem se vrátil i kvůli koncertu mojí oblíbené kapely The Killers. A jelikož mi tou dobou zbýval ještě jeden měsíc do vypršení víza, sháněl jsem nějakou práci, abych si ještě něco našetřil.

Zpátky ve městě

Jak už jsem psal v úvodu, vracím se zpět do mého původního bydliště, kde se uvolnil jeden pokoj. To mi vyhovuje, protože čtvrť Papanui mám rád. Taky tady potkávám Veroniku, která teď bydlí v mém bývalém pokoji. Den po příjezdu se vydávám do města hledat práci. Už je po letní sezóně, což mi může hledání trochu zkomplikovat. Nicméně hned ve druhé pracovní agentuře se na mě usmálo štěstí – od dalšího dne začínám pracovat, a to opět v půjčovně aut, tentokrát v Jucy.

Opět čistím auta

Dalo by se říct, že půjčovna Jucy patří mezi nejznámější půjčovny na Zélandu. Zaměřují se primárně na půjčování obytných dodávek a karavanů. Mojí náplní práce bylo právě čištění těchto karavanů, které se však v tomto případě nepřipravují k půjčení, nýbrž k prodeji. Práce je to lehká, monotónní, ale celkem zábavná. Pracuji s dvěma dalšími lidmi – s Vanessou a Harrym. Vanessa je místní, žije odmalička v Christchurch a Harry pochází z Anglie a na Zélandu momentálně čerpá svoje Working Holiday vízum, tak jako já. Rychle jsme se skamarádili a práce se tak stala mnohem zábavnější, než jsem si na začátku představoval.

The Killers

Moje oblíbená kapela The Killers měla svůj koncert den po mém příjezdu do města. Horncastle Arena, kde se koncert konal, byla vyprodána už dlouho před koncertem. Když jsem v ten večer přicházel k aréně, na místě už byla fronta táhnoucí se 400 metrů od vstupní brány. Po otevření arény probíhalo všechno velice rychle, netrvalo tedy dlouho a už jsem stál téměř u podia. The Killers začali koncert svým největším hitem, píseň Mr. Brightside okamžitě rozezpívala celou arénu takovým způsobem, že skoro ani nebylo slyšet zpěváka. Tohle byl pro mě naprosto skvělý zážitek. Následovaly další známé hity jako When You Were Young, Spaceman, Human, Somebody Told Me, a tak dále.

Znovu na výlet do Arthur’s Passu

Není žádným tajemstvím, že horský Arthur‘s Pass je jedním z mých oblíbených míst na Zélandu. Cesta z Christchurch sem trvá něco málo přes dvě hodiny a výhledy jsou celou cestu naprosto prvotřídní. Na výlet jsme vyrazili společně s Veronikou a cestou jsme se zastavili na Castle Hillu, o kterém jsem psal už dříve. Poslední zastávkou byl viadukt Otira, jen malý kousek za Arthur’s Passem. Měli jsme velké štěstí, protože právě tady jsme potkali papouška Keu, který si to namířil hned k našemu autu a spokojeně se nechával fotit na natáčet.

Konec novozélandské epizody

A tímto končí moje cesta na Nový Zéland. Byla to naprosto skvělá jízda, plná nových zkušeností, nových kamarádů a nových zážitků. Teď mě ještě čeká několik dní v Sydney, a potom už letím zpět do Čech.Chceš dostávat novinky z mojí cesty? Pro tyhle účely je M-Blog i na facebooku, kde budu postupně zveřejňovat další články.


Jeden komentář

  1. DonLabuznik

    pecka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..