Můj novozélandský film

Celou svojí cestu na Nový Zéland jsem poctivě dokumentoval jak na foťák, tak na kameru. Po návratu jsem pak ze všech materiálů sestříhal dvouhodinový cestopisný film, dokumentující mojí cestu. V dnešním článku popíšu pár podrobností o tom jak, a popřípadě čím jsem všechno dokumentoval.

Jak vznikal film?

Už dlouho předtím, než jsem odletěl na Zéland, jsem věděl, že budu svojí cestu natáčet tak, aby nakonec mohl vzniknout cestopisný film. To znamenalo mít s sebou neustále techniku jak na focení, tak natáčení. Nicméně jsem ale nic nechtěl přehánět, takže natáčení 24 hodin denně se nekonalo. Nechtěl jsem si připadat jako Čínský turista, který někam přijede, nacvaká si 50 fotek a zase jde dál. Mojí hlavní prioritou bylo si Zéland užít naživo.

Natáčel jsem převážně na kameru GoPro Hero5. Tam, kde jsem potřeboval natáčet se zoomem, jsem použil foťák Sony DSC-RX100, což je v současné době nejlepší volba mezi kompakty střední třídy.

Po příjezdu domů mě čekalo už “jen” zpracovat všechny natočené a nafocené materiály. Ještě zbývalo roztřídit nepovedené fotky a záběry. Celkem jsem si domů přivezl:

  • Téměř 14 a půl hodin videa k sestříhání
  • 3 343 fotek

No, nakonec se povedlo nacpat to nejdůležitější do videa dlouhého něco málo přes dvě hodiny. I přesto, že je to celkem hodně, tak ve videu je vlastně jenom zlomek záběrů. Všechny důležité záběry si tam ale nakonec našly svoje místo. Posuďte sami ve videu níže. Pokud se vám bude video líbit, sdílejte ho se svými přáteli.

Chceš dostávat novinky z mojí cesty? Pro tyhle účely je M-Blog i na facebooku, kde budu postupně zveřejňovat další články.


3 Komentářů

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    *

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..