Hobitín a Tauranga

Další místo, které jsme během našeho pobytu v Hastings navštívili byl Hobitín. Hobitín je místo, které bylo postaveno pro účely natáčení trilogie Pána prstenů. Po natáčení se toto místo stalo turistickou atrakcí, které denně navštíví stovky lidí. V závěru dne jsme navštívili město Tauranga, kde se nachází půlhodinová stezka na vyhlídkové místo nad městem.

Hobitín

Celodenní výlet do Hobitína pro nás znamenal velmi brzké vstávání, jelikož cesta z Hastings trvá přibližně tři a půl hodiny bez přestávky. Přímá cesta z Hastings vede po Napier-Taupo Road, což je silnice, jenž nabízí scénické výhledy na přilehlá pohoří. Naším cílem bylo město Matamata, které je výchozím bodem pro všechny výpravy do Hobitína. Do Hobitína se dá dostat pouze autobusem, který i s průvodcem odjíždí právě z města Matamata. Cesta autobusem trvá přibližně deset minut a po dobu cesty máte k dispozici komentář od průvodce.

Prohlídkou Hobitína jsme strávili asi hodinu a půl. S námi byly v Hobitíně další tři skupiny turistů. Každá ze skupin má svého průvodce, který komentuje místa ve vesničce. V první části prohlídky jsme procházeli mezi jednotlivými hobitími domky, odkud poté následoval přesun do závěrečné části v hospůdce. Zde jsme měli možnost ochutnat místní pivo nebo mošt. Po dokončení prohlídky nás autobus odvezl zpět do města Matamata, kde se dají v turistickém centru zakoupit různé předměty s hobití tématikou.

Tauranga

V odpoledních hodinách jsme již byli na cestě do města Tauranga, největšího města regionu Bay of Plenty. Ve měste se nachází známé vyhlídkové místo na vrcholu hory Mount Maunganui. Na začátku výstupu je možnost si zvolit jednodušší nebo obtížnější trasu. My jsme zvolili jednodušší, a i nepatrně delší trasu. Tato trasa vede po obvodu hory, čímž se nabízí spousta míst s výhledem do okolí. Vrchol hory byl pro nás jednoznačně zlatým hřebem dne a v kombinaci se západem slunce také perfektním místem pro relaxaci a doplnění energie.


Chceš dostávat novinky z mojí cesty? Pro tyhle účely je M-Blog i na facebooku, kde budu postupně zveřejňovat další články.


2 Komentářů

  1. To je prostě nádhera! Doufám, že se tam taky někdy podívám 🙂 A jinak moc děkuji za krásné články, skvělé pro budoucího cestovatele 🙂 Ať se daří! 🙂

    • Ahoj Terko, díky za komentář 🙂 Přeji hodně štěstí s budoucím cestováním, Nový Zéland určitě stojí za návštěvu! 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..