Mallorca a její zajímavá místa

Mallorca a její zajímavá místa

Mallorca je největší ostrov Baleárských ostrovů. Letecky se tam dostaneme přibližně za dvě hodiny, což tento ostrov činí velice dobrou příležitostí pro letní dovolenou. Přestože spousta lidí jezdí na dovolenou za odpočinkem, tak určitě stojí za to opustit letovisko, a poznat i jiná místa na Mallorce. Tady je několik z nich.

Cap de Formentor

Pokud patříte mezi milovníky majáků, tak pro vás bude ideální volbou místo, které leží na nejsevernějším místě Mallorky. K majáku Formentor vede 15 kilometrů dlouhá cesta z přístavního města Port de Pollença. Četné skalní masivy a zakroucené serpentiny vás tady neminou. Budova majáku není veřejnosti přístupná, nicméně do jeho okolí není vstup nijak omezen. Najdete zde velké množství vyhlídkových míst a také pasoucí se kozy hned u silnice. V hlavní sezóně se jedná o turisticky vyhledávané místo. Při pěkném počasí je odtud vidět na sousední Menorku.

Palma de Mallorca

Hlavní a zároveň největší město Mallorky a především jeho historické centrum je místem, které byste neměli vynechat. Dominantou historického centra je gotická katedrála Panny Marie (La Seu, Catedral de Santa María de Palma de Mallorca). Úzké uličky starého města nabízejí nespočet možností, jak využít volný den. Najdete zde galerie, kavárny, prodejny luxusního zboží nebo třeba muzeum moderního umění Es Baluard.

Mirador Es Colomer

Při cestě na Cap de Formentor pojedete kolem vyhlídkové plošiny zvané Mirador Es Colomer (někdy také Mirador de Mal Pas). V této oblasti je to nejznámější atrakce, pojmenovaná po malém ostrůvku Colomer, který je z plošiny na dohled. Okolní cestičky nabízejí spoustu výhledů jak do okolí, tak na pobřeží města Port de Pollença. Nachází se zde menší parkoviště a bufet.

Tip: Před odjezdem se vyplatí navštívit i starou hlídkovou věž Talaia d’Albercutx, která se nachází v blízkosti vyhlídkové plošiny. Silnice na toto místo začíná přímo naproti parkovišti a výhodou je i fakt, že je zde téměř nulová koncentrace turistů.

Coll dels Reis

Jestliže vás nebaví města a radši vyjedete na projížďku někam mimo civilizaci, vydejte se do pohoří Serra de Tramuntana. Nachází se zde atraktivní silnice, na které se točí jedna serpentina za druhou. Můžete jet na kole, na motorce nebo i autem.

Valldemossa

Místo, které věrně zachycuje historii Španělska je městečko Valldemossa. Budovy a celkový vzhled městečka je zachován v původním stavu ze 14. století. Každoročně sem míří tisíce lidí, aby si prohlédli místní klášter. V úzkých uličkách můžete sehnat originální ručně vyráběné suvenýry nebo okusit chuť mořské kuchyně. Jídlo je samozřejmě připraveno z čerstvě chycených ryb v přístavu Port de Valldemossa, který ačkoliv se nachází 7 kilometrů severozápadně od centra, tak je nedílnou součástí tohoto městečka.

Deià

Deià je městečko v pohoří Serra de Tramuntana, které v minulosti bylo jako magnet pro některé umělce a spisovatele. Nyní se nachází na seznamu světového dědictví a je označováno jako nejcennější místo na Mallorce. Stejně jako ve Valldemosse zde najdeme spoustu původních budov a obydlí. V okolí městečka jsou k dispozici turistické horské trasy nebo krystalově čisté moře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..